KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12969281
nr 1296 9281
Gösta Backlund
(f. 1930), Sverige
Träsnitt, 5 st, "Slättland". Mapp om 5 st snitt. Signerad, numrerad 56/75. Motivet: 29x31 cm
Gösta Backlund, svensk svensk målare, grafiker och tecknare född 1930 i Falun.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:14:21
8/12 12:39:58
Gösta Backlund
Läs mer om Gösta Backlund